Dekorujemy torty dla dzieci

Dekorujemy torty dla dzieci

Z tortami do czynienia mamy przy wielu okazjach, ale najczęściej dotyczą one urodzin, a przecież nikt tak ochoczo nie czeka na urodziny, jak dzieci. W związku z tym nie dziwi to, że to właśnie na dziecięcych przyjęciach takie torty pojawiają się najczęściej. Zobaczmy w związku z tym, jak zabrać się za dekorację tortu (http://www.tortoweozdoby.pl/) dla najmłodszych.

Tort cukierkowy

Dzieci jak nikt inny lubią słodycze, a więc ten rodzaj tortu, na pewno przypadnie im do gustu. Koncepcja jest bardzo prosta, ale niestety dość droga. Zacznijmy od tego, że do ozdoby tortu potrzebujemy przede wszystkim wielu batoników Kit-Kat lub WW i jeszcze więcej cukierków. W tym drugim przypadku najlepiej sprawdzą się jakieś draże (polecamy M&M), ale nie jest to żadna zasada i możecie postawić na dowolne cukierki. Przygotowanie jest bardzo proste. Brzegi tortu obkładamy batonikami i przewiązujemy je wstążką. Na górę pierścienia stworzonego z batoników wysypujemy cukierki.

Tort z żelkami

Wielu rodziców uważa, że żelki nie są zdrowe, ale nie ma w tym wiele prawdy. Przede wszystkim zawarta w nich żelatyna jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości i stawów. Większość dzieci żelki uwielbia, a więc jeśli masz zamiar przygotowywać tort dla swojej pociechy i jego przyjaciół, na pewno taki wypiek ze stołu zniknie w mgnieniu oka.

Plac budowy

Z pewnością wielu kobietom wydaje się, że stworzenie takiego tortu to nie lada wyzwanie. Nic bardziej mylnego, bo jest on bardzo prosty w stworzeniu i nie wymaga wielkiego nakładu pracy. W tym przypadku potrzebować będziemy ciastek Oreo, cukierków „kamyczków”, kakaowego kremu i zabawkowej koparki. Tort pokrywamy ciemnym kremem lub masą lukrową. Nie musimy tego robić zbyt starannie, bo wszelkie niedociągnięcia tylko uatrakcyjnią nasz wypiek. Następnie wyjmujemy z ciastek biały krem i je dokładnie kruszymy. Na jednej połówce tortu stawiamy zabawkową koparkę, którą wcześniej musimy dokładnie umyć i wyparzyć we wrzątku, aby pozbyć się bakterii. Na drugiej z pokruszonych ciastek budujemy kopiec przypominający wykopy. Dla urzeczywistnienia układamy na nim kilka cukierków „kamyczków”.

3 Komentarzy

  1. izaX

    Dla dzieci najważniejszy jest wygląd. Im więcej jest wszelkich dziwactw i kolorów tym lepiej. Nie zawsze jednak taka dekoracja idzie w parze ze smakiem ciasta.

  2. Zuza

    Trzeba przyznać, że ten tort cukierkowy rozpala wyobraźnię. Może spróbuję go wykonać na urodziny syna. Tani to on nie jest, ale przecież urodziny są raz w roku.

  3. ela

    Dobrze kombinujesz. Nie powinniśmy na tym zbytnio oszczędzać. Wszak nie musi to być przecież jakiś wielki tort. Może być skromniejszych rozmiarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *