Kilka trików ułatwiających dekorację tortów

Kilka trików ułatwiających dekorację tortów

Dekorowanie tortów nie jest łatwym zadaniem. W zasadzie moglibyśmy porównać je do sztuki, a przecież nie każdy może czuć się artystą. W rzeczywistości nie jest to jednak takie trudne. Wystarczy znać kilka trików, a dekoracje ciast i tortów będą znacznie prostsze niż dotychczas.

Dekoracja klasyczna

Ten sposób dekoracji jest bardzo prosty i nie wymaga od nas większego nakładu pracy. Wystarczy, że przy przygotowywaniu tortów i przekładaniu jego kolejnych warstw nie zużyjesz całej masy. Na koniec niewykorzystaną masą posmaruj wierzch i boki tortu. Następnie możesz je posypać posypką lub wiórkami. Z ich wykorzystaniem możesz tworzyć różne koncepcje.

Owocowa galaretka

Ten rodzaj dekoracji tortów sprawdza się w przypadku tortów owocowych. Dlatego, jeśli decydujemy się na galaretkę, zalewajmy nią owoce (truskawki, brzoskwinie, ananasy lub wiśnie). Przy zalewaniu warto skorzystać z obręczy do tortów, aby galaretka się nie rozlała.

Ozdabianie lukrem

Przy masie lukrowej pamiętać musimy o tym, że nałożyć ją na tort musimy dwukrotnie. Najpierw nakładamy lukier gęsty i rozprowadzamy go szerokim nożem. Gdy zastygnie, wylewamy lukier rzadszy, który łatwo będzie rozprowadzał się po torcie przez poruszanie nim.

Kakaowe wzory i napisy

Większość gospodyń rezygnuje z takich dekoracji tortowych ze względu na brak szablonów. Warto zdać sobie sprawę, że takie szablony przygotować możemy osobiście, wykorzystując co tego choćby blok. Wówczas taki szablon nanosimy na tort, a kakao sypiemy z wykorzystaniem sitka.

Pajęczyna

Pajęczyna sprawdza się przy ciastach czekoladowych. Wówczas z wykorzystaniem szprycy i jasnego kremu stwórz coś na kształt spirali, zaczynając od środka tortu. Następnie wykonaj pociągnięcia nożem lub innym spiczastym narzędziem od środka do zewnątrz. Powstaje coś, co przypomina pajęczynę.

1 Komentarz

  1. Karolcia

    Można powiedzieć, że sposobów na dekorację jest tyle, ile gospodyń. Każda z nas jest w stanie wymyślić coś niespotykanego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *