Najprostsze torty owocowe

Najprostsze torty owocowe

Wielkimi krokami zbliża się do nas lato, a to oznacza nie tylko wysokie temperatury, ale także rozkwit warzyw i owoców. Latem bardzo często te drugie wykorzystujemy przy tworzeniu wszelkich ciast i tortów. Zobaczmy w związku z tym, jak w kilka chwil możemy stworzyć takie owocowe torty. Czy w takiej sytuacji niezbędne będą nam jakieś szczególne ozdoby do tortu, czy może wystarczające są same owoce? Oto kilka przykładów tortów owocowych doskonałych na letnie przyjęcia.

Tort z dużą ilością truskawek

Jeśli mielibyśmy przeprowadzić ankietę i spytać ankietowanych o to, jaki owoc kojarzy im się z latem oraz jaki smakuje im wówczas najlepiej, bez wątpienia ponad pięćdziesiąt procent ankietowanych odpowiedziałoby, że są to truskawki. Nic dziwnego, że także i tort truskawkowy uwielbiany jest niemal przez wszystkich. Dlatego w tym okresie roku decydować się na niego powinniśmy częściej. Tym bardziej że jego stworzenie jest niezwykle proste.

Do przygotowania dekoracji takiego tortu poza truskawkami potrzebujemy jasnego kremu (najlepiej maślanego). Truskawki myjemy i kroimy na plasterki. Następnie na warstwie kremu układamy wzór z owoców. Najlepiej jest ułożyć je na środku na wzór kwiatka. Dodatkowo możemy sięgnąć po ozdobę tortową (http://www.tortoweozdoby.pl/) w postaci posypki i udekorować nią brzegi tortu.

Tani tort ze świeżymi owocami

Jest to doskonała pozycja na lato, bo wtedy owoce są znacznie tańsze niż zimą. Oczywiście nie oznacza to tego, że takiego tortu nie możemy przygotować w innej porze roku, ale wówczas musimy liczyć się z większymi kosztami. Dekorację zaczynamy od ułożenia wianuszka z okrągłych owoców. Najlepiej sprawdzą się tutaj winogrona, ale równie dobrze wyglądać będą wypestkowane wiśnie czy śliwki. Wewnątrz wianuszka układamy inne umyte, obrane i podzielone owoce. Najczęściej używa się tu brzoskwiń, kiwi, ananasów, truskawek, czy gruszek. Dodatkowo, jeśli wianuszek jest dobrze zamknięty, możemy zalać je galaretką. Należy jednak uważać, aby galaretka nie spłynęła po brzegu tortu.

3 Komentarzy

  1. Grazyna

    Mmm… uwielbiam truskawki. Dla mnie na takim cieście może nie być nic poza nimi. Szkoda, że świeże truskawki są tylko przez kilka tygodni w roku. Ze sklepu to już nie to samo.

  2. kotek5

    Zgadza się, aczkolwiek w dobrych sieciach możemy kupić świeże truskawki, najczęściej deserowe. Niemniej jednak ich koszt na pewno nie skłania do takich zakupów, gdyż są zbyt drogie.

  3. Deserek

    Ja za truskawkami nie przepadam, ale na tortach owocowych nie może ich rzecz jasna zabraknąć. Osobiście łączę je z pozostałymi owocami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *